Film mbrojtës me profil alumini

Përshkrim i shkurtër:

Filmi mbrojtës ngjitës mbron aluminin, çelik inox ose sipërfaqen e pikturuar metalike gjatë gjithë fabrikimit, ruajtjes, montimit ose dërgesës.


Detaje të Produktit

Ekspozita jonë

Procesi i prodhimit

Logjistika e Paketimit

Shërbimi ynë i personalizuar

Etiketat e produkteve

Filmi i Mbrojtjes së Profilit të Aluminit të Haoen vepron si një pengesë mbrojtëse për profilin tuaj të aluminit nga dëmtimi gjatë proceseve të transportit, ruajtjes, përpunimit dhe instalimit.

Përdoret kryesisht për mbrojtjen sipërfaqësore të seksioneve të veshjes së aliazhit të aluminit, seksioneve të ngjyrosjes së nxehtësisë, pjesëve të lustrimit të oksidimit, profileve plastike, profileve të dyerve dhe dritareve prej çeliku plastik etj.

Specifikim

Përdorimi Siguroni një pengesë mbrojtëse për gërvishtjet, shenjat, dëmtimet dhe papastërtitë gjatë procesit të prerjes, shpimit, frezimit, transportimit dhe instalimit.
Materiali bazë Polietileni (PE)
Ngjitës Ngjitës akrilik me bazë uji
Ngjyrë Transparente, blu, e bardhë qumështi, e zezë dhe e bardhë, jeshile etj.
Trashësia 30-150 mikronë Rekomandoni Trashësinë 60/70/80/110 mikronë
Gjerësia 50-2000 mm Rekomandoni Gjerësinë 1280 mm
Gjatësia 50-500 m Rekomandoni Gjatësinë 300m, 450m, 500m
180˚ Forca e lëvozhgës 80-500 g / 25 mm Përdoret gjerësisht 145g / 25mm, 175g / 25mm
Rezistenca në tërheqje Trasv> 8N / 25mm
Longi> 15N / 25 mm
Zgjatja Trasv> 300%
Longi> 180%
Printo Deri në 3 ngjyra

Aplikacion:

for metal aluminum profile

 Video:






 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • 无锡昊恩

  无锡昊恩1

  无锡昊恩2

  1. Ngjyra

  图片1

  2. Trashësia, gjerësia dhe gjatësia mund të personalizohen
  Trashësia: 25mic -150 mikronë
  Gjerësia: 200 mm-2000 mm
  Gjatësia: 20-2000m

  图片2

  3. Ngjitje e personalizuar

   Forca ngjitëse

  Shtrirja e aplikimit

  Extra Lartë

  Qilim, qilim automobilistik, profil alumini me bojë të shurdhër, profil i rërë i ashpër etj.

  I lartë

  petëzuar me përfundim mat, panel i përbërë prej alumini, fletë alumini e veshur me përfundim mat, panel me çelik të veshur me përfund mat, etj

  Mesatare

  fletë alumini e galvanizuar, çelik inox i lëmuar, fletë alumini e përfunduar në mulli, mermer artificial, profil çeliku plastik etj.

  Mesatar-i ulët

  Pllakë mobiljesh poliesteri, alumini i lëmuar, pllakë, fletë metalike e veshur me shkëlqim, sipërfaqe e kondicionerit dhe pajisje të ndryshme të shtëpisë etj.

  I ulët

  Fletë PVC, fletë ABS, pllakë çeliku e pasqyruar, alumini i anodizuar, pllakë plastike dhe shumë më tepër produkte me sipërfaqe me shkëlqim të lartë etj.
 • Produkte te Lidhura